Asım Gültekin » Yazar Profili

Asım Gültekin

1975 -
1975 Amasya Taşova doğumlu Gültekin, kökleri Artvin ve Selanik'e uzanan bir Ahıska Türküdür. Lise öğrenimini Kartal Anadolu İHL ve Taşova İHL'de tamamladı. Selam, Gülçocuk, Kandilçocuk, İslam, Teklif, Kayıtlar, Yediiklim, İkindiyazıları, İslami Edebiyat, Kardelen dergilerine abone olduğu ilk dergilerdendir.
Marmara Üniversitesi AEF Edebiyat Öğrt. bölümünden mezun oldu, Biat dergisini yılda bir sayı olarak 5 yıl çıkardı. Kartal Anadolu İHL'nin 1989'da çıkmaya başlayan dergisi Seher'in İmam Hatiplerin en zor yılları olan 1997-2009 yılına kadar dışarıdan katkılarla devam ettirdi. Beraber bulunduğu gençlerle birçok dergi çıkarttı. Yörünge, Yediiklim, Yeni Şafak, Sağduyu, Milli Gazete, Vakit gazetelerinde kültür sanat merkezli yazıları yayınlandı. Yolcu, Anlayış, Şehrengiz, Düş Çınarı, Kırklar, Gerçek Hayat, Genç, Yörünge, Yediiklim dergileri yazılarının yayınlandığı dergilerden bazılarıdır. İz yayıncılık bünyesinde aylık Kitap Postası dergisini 20 sayı çıkardı.
Dünya Bizim web sitesi ve Cafcaf Mizah dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapan M.Asım Gültekin, bunların haricinde birçok kültürel yayın ve oluşumun içinde aktif olarak yer almış, yüzlerce seminer, konferans ve toplantıların düzenleyicisi ve konuğu olmuştur. TYB İstanbul yönetim kurulu üyesi, Mizah Derneği Başkanı, TÜRDEB ( Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği ) kurucu üyesi, Sade Hayat Derneği yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda Yedihilal Derneği'nde başkan yardımcılığı görevi yapmıştır.

Yazıları (445)

Tüm Yazılarını Görüntülemek İçin Tıklayın

İslamcı dergilerde aradığınız her şey İDP Kataloğunda!

Hemen Arama Yapın